www.ocieplenia-elewacje.pl
Zadzwoń:  +48 503 501 002

PORADNIKI O STYROPIANIE


Ocieplenia na styropianie – wszystko, co musisz wiedziećNajlepszym i najbardziej efektywnym sposobem ocieplenia domu są płyty styropianowe. Ich zadaniem jest zabezpieczenie wysokiego poziomu termoizolacyjności. W niskich temperaturach ma zabezpieczać przed stratami ciepła, w wysokich nie dopuszczać do nadmiernego przegrzania. Dokonując wyboru należy uwzględnić jakość i parametry wybieranego produktu. Ma działać skutecznie i przetrwać długie lata. Rodzajów styropianu ociepleniowego jest wiele. Najpopularniejsze z nich to styropian biały oraz styropian grafitowy.

Styropian biały

Powstaje z polistyrenu ekspandowanego (EPS). Blisko 98% jego objętości to pustki powietrzne, dzięki którym zachowuje tak wysoki poziom izolacji. Jest dość odporny na czynniki, związane z upływem czasu, dość dobrze radzi sobie z wilgotnością, nieco gorzej z promieniowaniem UV. Wybierać można pośród płyt o różnej grubości i zróżnicowanym współczynniku przewodzenia ciepła (lambda), który w przypadku ocieplenia na styropianie białym waha się w granicach 0,040W/mK (a im ów współczynnik jest niższy, tym wyższy jest stopień termoizolacji). Jest materiałem stosunkowo łatwym w montażu, pozwala na użycie większości tradycyjnych zapraw i klejów. Należy jednak układać go uwzględniając niską wytrzymałość na promieniowanie słoneczne i upewnić się, że nie pozostanie niezabezpieczony dłużej, niż 1-2 miesiące.

Styropian grafitowy

Styropian grafitowy to nieco „lepszy” brat styropianu białego. Dzięki wykorzystaniu grafitu (który wzbogaca skład materiału), cechują go lepsze parametry izolacyjne, a różnice sięgają nawet 25%. Oznacza to, iż mimo wyższej ceny płyty, zwiększony wydatek na etapie budowy bardzo szybko zwiększa oszczędności, dzięki wysokiej efektywności izolacyjnej. Średnia wartość lambda dla płyt grafitowych wynosi już tylko 0,031-0,034W/mK, różnica między nim, a styropianem białym jest więc dość znaczna. Dzięki lepszym parametrom izolacyjnym, obok lepszych właściwości, ocieplenie na styropianie grafitowym pozwala także na dobór nieco cieńszych płyt (przy zachowaniu tej samej skuteczności). To cecha doceniana w przestrzeniach, w których podczas budowy nie chce się tracić powierzchni użytkowej (dotyczy to na przykład balkonów). Ocieplenie na styropianie grafitowym doskonale radzi sobie z wilgotnością, jest odporne na upływ czasu i – w odróżnieniu od styropianu białego – na promieniowanie UV. Jest materiałem dość prostym w montażu, wymaga jednak wyboru nieco innych klejów (mocniejszych ze względu na strukturę surowca), niż w przypadku płyt białych.

Gwarancja zadowolenia

Nie pobieramy zaliczek!

Rozliczamy się dopiero po wykonaniu kolejnych etapów budowy.

3 lata gwarancji na wykonane prace!

Możesz spać spokojnie.

  • Rodzinna i przyjazna atmosfera
  • Zgrany zespół specjalistów
  • Sprawdzone rozwiązania i materiały
  • Najwyższa jakość wykonywanych usług
  • 70% naszych nowych klientów,
    to klienci z polecenia

© 2016 WI-BUD. Wszelkie prawa zastrzeżone. realizacja netyo.pl

Docieplanie budynków- najlepsza inwestycja!

Planujesz docieplanie domu? Dobrze trafiłeś! Artykuły naszej firmy gwarantują nie tylko solidne i wytrzymałe, ale także komfortowe docieplenia domów. Należy zaznaczyć, iż zapewnienie właściwej izolacji oraz ciepła jest konieczne nie tylko ze względu na odbiór architektoniczny. Dotyczy to także domów mieszkalnych, lokali użytkowych i biur. Odpowiednia izolacja a tym samym ciepło w budynkach ma istotne znaczenie dla wszystkich domowników. Stawiając na docieplenia budynków Warszawa zyskujesz gwarancję zastosowania materiałów najwyższej jakości! Nasze produkty pozwalają precyzyjnie ocieplić i zapewnić izolację termiczną zarówno dachom, poddaszom oraz elewacjom budynków. Specjalizujemy się w usługach dociepleniowych, zawsze pomagamy wybrać Klientom najbardziej optymalne i ekologiczne rozwiązania dla budownictwa, które pomagają znacznie zmniejszyć koszty związane z eksploatacją budynku oraz zredukować emisję CO2.

Docieplenia domów- profesjonalne usługi

Zastanawiasz się, dlaczego warto skorzystać z naszych produktów podczas docieplania budynków? Otóż, zalet takiego rozwiązania jest naprawdę mnóstwo: • Po pierwsze bardzo duża oszczędność- wykorzystanie trwałych i solidnych materiałów do izolacji termicznej to gwarancja zredukowania strat energii w ocieplanym budynku. Jest to inwestycja niezwykle opłacalna, dzięki której zapłacisz mniej za ogrzewanie • Mniejsza utrata ciepła we wnętrzu domu zimą • Docieplenia to także skuteczne rozwiązanie na lato, gdyż zapobiega przedostawaniu się zbyt dużej ilości ciepła do wewnątrz budynku, dzięki czemu możesz cieszyć się przyjemnym chłodem • Kolejna korzyść wynikająca z zastosowania naszych materiałów izolacyjnych to względy ekologiczne. Mniejsza utrata ciepła ma pozytywny wpływ na środowisko naturalne To główne argumenty, które sprawiają, że coraz więcej mieszkańców domów chętnie wybiera docieplenia styropianem. O czym warto pamiętać? Planując docieplenia budynków warto skorzystać z usług doświadczonej i sprawdzonej firmy! OCIEPLENIA- ELEWACJE to najlepsi eksperci w branży, którzy zdobyli zaufanie wśród Klientów poprzez wiele lat swojej działalności. Interesują Cię docieplenia ceny? Oferujemy bardzo atrakcyjny cennik, który wpływa na większą popularność naszych artykułów nie tylko wśród Klientów indywidulanych, ale również profesjonalnych firm budowlanych. Naszym głównym celem jest przede wszystkim satysfakcja i zadowolenie Klientów, dlatego zawsze staramy się powiększać dostępność oferty, a co za tym idzie poszerzać asortyment.

Docieplenia Warszawa- z nami ochrona domowego ciepła jest prosta!

Nasze kompleksowe usługi obejmują w swoim zakresie ocieplanie budynków. Wykonujemy ocieplanie nawet w trudnodostępnych przestrzeniach. Dzięki naszym usługom nie tylko łatwiej jest zatrzymać ciepło w domu, ale też ochronić przed zbyt dużą wilgocią czy nadmiernym przegrzaniem. Ocieplanie budynków Warszawa wykonane w sposób kompleksowy to inwestycja, która szybko się zwraca! Co więcej? Wszystkim Klientom, których interesują ocieplenia domów zawsze proponujemy najlepsze rozwiązanie, skrojone na miarę ich potrzeb i oczekiwań.

Ocieplenia budynków styropianem

Decydując się na ocieplenia budynków, możesz być pewien zastosowania styropianu wysokiej jakości. Wszystkie prace wykonujemy dbając o każdy nawet najmniejszy szczegół. Dlaczego? To właśnie małe detale ostatecznie decydują o skuteczności izolacji termicznej. Ocieplenia domów wewnętrzne to doskonały sposób na zachowanie ciepła w budynku. Do ocieplania wykorzystujemy m.in. wysokogatunkową wełnę mineralną w pełni przyjazną środowisku naturalnemu. Co więcej? Ocieplenia Warszawa to również prace z zakresu malowania elewacji. Oferowane przez naszą firmę ocieplenia wnętrz to rozwiązanie szczególnie polecane, gdy obiekt ze względów konstrukcyjnych jest trudny do termicznego zaizolowania zewnętrznego.

Ocieplenia budynków- od czego zależy koszt?

Jeśli chodzi o ocieplanie ceny zależą od kilku istotnych czynników m.in.: • Kondycja ścian danego budynku • Materiał, z którego wykonane są przegrody zewnętrzne • Jaki rodzaj materiału ma być wykorzystany do ocieplenia ścian • Które elementy domu będą izolowane termicznie Jeśli interesuje Cię ocieplanie cennik, powinieneś wiedzieć, że finalny koszt nie zależy wyłącznie od zastosowanych materiałów ociepleniowych, ale także od indywidulanych wymagań w zakresie komfortu termicznego oraz kosztów robocizny. Ważne! Największą zaletą ocieplania budynków Warszawa jest przede wszystkim to, że dzięki niemu można znacząco zredukować rachunki za ogrzewanie, które niestety ciągle idą w górę. W przypadku nieocieplonych ścian ciepło ucieka, przez co efektywność ogrzewania zdecydowanie spada. Warto dodać, iż ocieplone mieszkania posiadają również znacznie wyższą cenę na rynku nieruchomości, dzięki czemu łatwiej jest znaleźć Klientów na nowe mieszkanie! Nasi doświadczeni specjaliści do każdego zlecenia podchodzą w sposób indywidualny, zawsze łącząc najwyższą jakość wykonania z profesjonalnym podejściem. Wieloletnie doświadczenie pozwala nam zadbać o najwyższy standard docieplania budynków. Gwarantujemy najlepsze wyniki termoizolacji- w celu zapoznania się z naszą szczegółowa ofertą zapraszamy do kontaktu!

Kompleksowe elewacje budynków Warszawa

Elewacja budynku to główna wizytówka domu, jednak warto o nią zadbać nie tylko ze względów estetycznych. Powinieneś wiedzieć, iż elewacje domów mają istotne znaczenie dla zapewnienia ochrony cieplnej budynku oraz pozwalają skutecznie zabezpieczyć nieruchomość przed nadmierną wilgocią. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem jest przeprowadzanie jej regularnie co kilka lat, bez względu na jej aktualny wygląd. Jeśli zależy Ci na profesjonalnej pomocy fachowców- zachęcamy do skorzystania z oferty naszej firmy. Ocieplanie elewacji pozwala dostosować obiekt do standardów związanych z przepuszczalnością termiczną a zarazem zachowuje jego pierwotny charakter. W pracy dobieramy wyłącznie najwyższej jakości materiały izolacyjne, tynki i farby, które na długo zachowują swoją intensywną kolorystykę. Zdajemy sobie sprawę, że remonty elewacji wymagają dużej precyzji. Elewacje Warszawa to strzał w 10! Doskonale znamy wszystkie zasady, dlatego jesteśmy liderami na rynku. Wyróżnia nas przede wszystkim sumienność, rzetelność oraz szybka realizacja zleceń. Najlepszym dowodem wysokiej jakości świadczonych przez nas usług jest zadowolenie Klientów, którzy już skorzystali z oferty. Interesują Cię elewacje domów? Szukasz wykonawcy, który dobrze zna się na dociepleniach budynków? Idealnie trafiłeś! Nasza firma wykonuje profesjonalne elewacje na bazie sprawdzonych materiałów, pochodzących od renomowanych producentów. Stosowane przez nas nowoczesne systemy ociepleniowe są tak skomponowane, aby zapewnić właściwy stopień termoizolacyjności ścian, a co za tym idzie spełnić oczekiwania wszystkich, nawet bardzo wymagających Klientów. Jeśli chcą Państwo do nich dołączyć – zapraszamy do telefonicznego bądź mailowego kontaktu. Nasi pracownicy chętnie służą kompleksową pomocą i fachowym doradztwem!

Nowoczesne elewacje budynków Warszawa

Elewacje budynków stanowią jedne z najważniejszych elementów nie tylko domów jednorodzinnych, ale również obiektów użytkowych. To właśnie od ich prawidłowego wykończenia zależy estetyka oraz trwałość danej konstrukcji. Sprawdzone, wysokiej jakości materiały nakładane na elewacje budynków pełnią funkcje ochronną, skutecznie zabezpieczając ściany przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych m.in. opadów śniegu, deszczu czy gradobiciem. Ponadto, odpowiednie ocieplenie jest podstawą termomodernizacji budynków. Dlaczego? Przez ściany zewnętrzne ucieka najwięcej ciepła z wnętrza domu!

Trwałe elewacje budynków jako wizytówka domów

Elewacje budynków upiększają różne obiekty budowlane. O tym, czym zostaną ozdobione, decyduje przede wszystkim właściwy dobór materiałów wykończeniowych. Elewacje Warszawa to doskonały wybór- zachęcamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą. Zarówno docieplaniem budynków, jak i malowaniem elewacji zajmujemy się od wielu lat. Do ich zalet należą m.in. wysokie walory estetyczne, wysoka jakość oraz atrakcyjna cena. Zależy Ci, aby elewacja domu została wykonana w pełni profesjonalnie? Bardzo dobrze trafiłeś! Wykonujemy elewacje budynków na całym Mazowszu. Wystarczy, że skontaktujesz się z nami, a my doradzimy Ci w wyborze najlepszego rozwiązania. Czy wiesz, że elewacja domu w bardzo dużym stopniu nadaje mu charakteru? Właśnie z tego powodu jej wybór powinien być dobrze przemyślany. Pomijając sam projekt, duże znaczenie ma również to, jakie materiały zostaną wykorzystane podczas budowy. Pamiętaj, im wyższa jest ich jakość, tym efektywniej będzie prezentował się dom po zakończeniu prac. Docieplenia budynków Warszawa zawsze podąża z duchem czasu, dlatego oferujemy naszym Klientom najnowocześniejsze elewacje domów piętrowych, parterowych a także budynków z poddaszem. Proponujemy proste rozwiązania, które z pewnością odmienią wygląd Twojego domu.

Docieplanie domów w Twojej okolicy- od czego zależy ich skuteczność?

Docieplanie budynków Warszawa to rozwiązanie stworzone na miarę Twoich potrzeb. Świadczone przez nas usługi mają na celu zapewnienie komfortu termicznego w ich wnętrzu niezależnie od temperatury panującej na zewnątrz. Zastanawiasz się co wpływa na skuteczność docieplania domów? Po pierwsze, aby dom był dobrze ocieplony, realizacja prac musi przebiegać z wykorzystaniem skutecznych i sprawdzonych materiałów. W OCIEPLENIA-ELEWACJE stosujemy specjalne systemy, które już niejednokrotnie okazały się świetnym wyborem pod kątem wydajności, jakości oraz ceny! Kolejnym warunkiem, aby docieplenie budynków zostało wykonane kompleksowo, jest wybór profesjonalnej ekipy budowlanej. Docieplenia Warszawa to mądry wybór! Zatrudniamy wyłącznie wykwalifikowanych fachowców, którzy posiadają ogromne doświadczenie i doskonale wiedzą, jak przeprowadzać prace dociepleniowe. Zawsze zwracamy uwagę na wszystkie, nawet najdrobniejsze szczegóły, dzięki czemu możemy cieszyć się pozytywną opinią wśród szerokiego grona naszych Klientów! Co więcej? Specjalizujemy się w świadczeniu usług w zakresie docieplania nie tylko budynków mieszkalnych, ale także użytkowych. Nigdy nie stoimy w miejscu, rozwijamy się i bierzemy udział w licznych kursach i szkoleniach, dzięki którym jesteśmy na bieżąco z wszelkimi nowościami technologicznymi. Jeśli interesują Cię nasze usług, skontaktuj się z nami. Przygotujemy dla Ciebie precyzyjną i szczegółową wycenę.

Ocieplanie budynków- jak prawidłowo wykonać?

Mieszkasz w Warszawie lub okolicach i szukasz sprawdzonej i rzetelnej firmy zajmującej się ocieplaniem budynków? Nie czekaj dłużej, skontaktuj się z nami! Zajmujemy się kompleksowym ocieplaniem wszystkich typów obiektów. Należy pamiętać, że ocieplanie domów to bardzo istotna rzecz, bowiem wpływa ona bezpośrednio zarówno na komfort domowników, jak i jego efektywność energetyczną. Jednak to nie wszystko! Duże znaczenie ma również wybór wysokiej jakości materiału, ponieważ dzięki niemu w domu jest ciepło i przytulnie, a rachunki za ogrzewanie są niskie. Ocieplenia budynków Warszawa posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie ocieplania domów, bloków mieszkalnych oraz obiektów użytkowych, dlatego doskonale wiemy, jak stworzyć energooszczędny dom! Materiały, które najczęściej stosujemy w pracy to m.in. pianka natryskowa, celuloza i włókno szklane. Jak dobrze wykonać ocieplenie domu? Przed rozpoczęciem ocieplania budynków warto przygotować szczegółowy projekt termomodernizacji, który zawiera analizę cieplno- wilgotnościową zewnętrznych przegród. To świetne rozwiązanie, które pozwala dobrać odpowiednią grubość termoizolacji, dzięki czemu jest ona jeszcze bardziej trwała i skuteczniej zabezpiecza przed wilgocią. Następny etap to zabezpieczenie budynku oraz właściwe przygotowanie podłoża (czyszczenie ścian zewnętrznych) oraz zastosowanie specjalnego środka gruntującego. Stawiając na ocieplenia budynków, możesz być pewien, że otrzymasz piękny i ciepły dom.

Jakie czynniki zewnętrzne niszczą elewacje domów?

Niestety, ale nie ma możliwości ochrony elewacji budynku przed wpływem czynników atmosferycznych i cywilizacyjnych. Wpływają one niekorzystnie nie tylko na trwałość, ale także estetykę elewacji. Mowa tutaj m.in. o wilgoci, opadach atmosferycznych, promieniowaniu UV, zmianach temperatury, lotnych zanieczyszczeniach z powietrza a także grzybach i bakteriach. Ponadto, pogorszenie wyglądu zewnętrznego elewacji budynku powodują również środki chemiczne oraz sole mineralne. Odświeżenie elewacji przywraca schludny wygląd budynkom, które zostały uszkodzone przez czynniki zewnętrzne. Niezależnie od rodzaju elewacji, każda fasada prędzej czy później będzie potrzebować odświeżenia. Oczywiście, można próbować myć samodzielnie elewację, jednak najczęściej jest ono nie wystarczające. Wówczas niezbędne jest malowanie elewacji.

Ocieplenia budynków Warszawa- wełna czy styropian- co wybrać na ocieplenie ścian zewnętrznych?

Dobrze wykonane ocieplenie budynku pozwala znacznie zmniejszyć koszty ogrzewania nawet do 40%. Jednakże, aby system ociepleń spełnił swoje zadanie, ważna jest dokładność wykonania oraz najwyższa jakość materiałów. Warto wziąć to pod uwagę podczas przygotowania projektu elewacji! Zadajesz sobie pytanie, co wybrać na ocieplenie ścian zewnętrznych- wełnę czy styropian? Powinieneś wiedzieć, że wełna mineralna dzięki swojej specyficznej budowie i wadze, posiada bardzo dobre parametry akustyczne- skutecznie tłumi dźwięki nie tylko uderzeniowe, ale także powietrzne. Co więcej? Jest to również materiał paroprzepuszczalny, który pozwala przenikać powietrzu i pomaga utrzymać odpowiedni poziom wilgotności w powietrzu. Z kolei styropian charakteryzują nieco gorsze zdolności tłumienia dźwięku. A więc, kiedy warto postawić na wełnę, a kiedy na styropian? Wełna mineralna znajduje szerokie zastosowanie jako wypełnienie między elementami konstrukcji drewnianych bądź stalowych, szczególnie gdy ważne jest zwiększenie ich klasy ogniowej. Natomiast styropian sprawdzi się m.in. jako ocieplenie ścian fundamentowych, balkonów, piwnic czy tarasów. Docieplenia budynków Warszawa zajmuje się profesjonalnym ociepleniem domów i obiektów użytkowych. Od samego początku naszej działalności kładziemy nacisk na kompleksowe wykonanie elewacji, dzięki czemu wszyscy nasi Klienci są zadowoleni po dzień dzisiejszy. Korzystając z naszej oferty zyskujesz pewność i gwarancję, że z największą starannością wykonamy wszelkie prace z wyżej wymienionego zakresu. Gwarantujemy, że efekt końcowy spełni wszystkie Twoje oczekiwania! W razie jakichkolwiek pytań bądź wątpliwości, zapraszamy do kontaktu. Chętnie udzielimy szczegółowych informacji.